TJ Jiskra Havlíčkův Brod vs. TJ Junior Brno

V sobotu 8.12. jsme na domácí půdě odehrály již 15. a 16. kolo letošní soutěže. Soupeřem nám byl tým TJ Junior Brno, kterému patří průběžné 9.místo. Předpokládalo se tedy, že by mělo jít o lehčího protivníka, ale opak byl pravdou.

Naše hra byla od počátku nejistá, na což jsme hned v prvním setu doplatily a prohrály v poměry 22:25. Následující set jsme se dokázaly koncentrovat a přesvědčivě zvítězily 25:16. Třetí set měl obdobný průběh jako první a bohužel nám chybělo štěstí v koncovce, kde jsme podlehly 28:30. Další sety měly taktéž těsný průběh, ale podařilo se nám soupeřky udolat a zvítězit v tiebreaku 3:2 a získat tak 2 body.

Druhý zápas jsme se již uklidnily a měly hru pod kontrolou. Menší zaváhání se dostavilo pouze ve 3. setu, který jsme prohrály, ale hned v setu následujícím jsme mohly diváky přesvědčit o tom, kdo drží otěže vítězství pevně ve svých rukou :)

Z víkendového boje si tedy odnášíme 5 bodů a držíme se na samém čele tabulky. Následující zápas bude rozhodující pro další vývoj soutěže a zároveň posledním zápasem letošního roku. Utkáme se s týmem Červeného Kostelce, který je v našem těsném závěsu. Držte nám palce, ať jsme to my, kdo přivítá nový rok 2019 ze zlatého stupínku.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Junior Brno 3:2 (-22,16,-28,20,12) a 3:1 (18,16,-21,15)