TJ Svitavy - TJ Jiskra Havlíčkův Brod

V sobotu 4.2. jsme se vyrazili poprat o body do Svitav. Bohužel se nám sešly nemoci a také osobní důvody nepřítomnosti a my se proto museli do boje vydat pouze v šestičlenném týmu, což se samozřejmě ve hře projevilo.

Po klidné cestě jsme dorazili do místní sportovní haly, ve které se odehrávaly i boje národního volejbalového týmu. Do utkání jsme vkročili s dobrou náladou a s vírou, že když se budeme opravdu prát o každý míč, přinese to ovoce. I když jsme první set prohráli s devatenáctkou, dokázali jsme se rozehrát. Druhý set už byl těsnější, a my prohráli s nejmenším možným rozdílem 23:25. Třetím setem jsme dokázali potvrdit, že jsme opravdové bojovnice a vyhráli jsme ho v poměru 25:18. Bohužel čtvrtý set se již projevila únava a špatná koncentrovanost na příjem, který byl bez libera ,o poznání horší než jiné zápasy, a my už nedokázali soupeřkám vzdorovat a prohráli jsme 18:25.

Do druhého zápasu jsme vstoupili na vlně pozitivní nálady, ale bohužel se nám nevydařili koncovky prvních dvou setů, a opět jsme je prohráli rozdílem nejtěsnějším, 24:26 a 23:25. Třetí set jsme jako v prvním zápase dokázali ovládnout a tak dostat soupeřky pod tlak, ale bohužel se ve čtvrtém setu stalo úplně to samé jako v prvním zápase, odešel příjem, celková morálka na hřišti a únava a my jsme tedy oba zápasy prohrály v poměru 1:3.

I když si vezeme domů dvě prohry, víme, že bojovnost se vyplácí a doufáme, že se náš tým dá dohromady, a že již tuto sobotu 11.2. dokážeme před domácím publikem získat cenná vítezství proti prvnímu týmu tabulky Nymburku. Za podporu při zápase děkujeme trenérovi Zděňku Prodělalovi a zveme diváky na zápasy v domácím prostředí.