Další odehraný měsíc ve druhé lize mužů přinesl zdramatizování tabulky

Od konce ledna se odehrála další čtyři kola 2. národní ligy mužů. Havlíčkův Brod, který se stále potýká s velkým počtem zraněných, klesl ve vyrovnané tabulce na 8.místo. V tabulce skupiny B vzniká nebývalá situace, kdy je hned 5 týmů z 10 "namočených" v možnosti sestupu. Tři kola před koncem sezóny tak bude i Havlíčkův Brod bojovat o každý bod, aby se vyhnul baráži či přímému sestupu.

Nejdříve ale přehled výsledků minulých kol. Na konci ledna jsme se utkali na domácí půdě s bývalým soupeřem z kvalifikace, Pragou Praha. Oba zápasy byly velmi vyrovnané a útočně laděné. O vítězi setu rozhodoval vždy větší počet chyb. V prvním zápase ztratili nadějné vedení 2:1 na sety domácí, v odpoledním zápase zase hosté vedli 2:1 a nedokázali zápas dotáhnout. Oba týmy se tak rozešly s jednou výhrou 3:2.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Praga 2:3 (-14,23,21,-20,-12) a 3:2 (-22,17,-15,23,7)

Sestava: Trnka, Meloun, Kliment, Vácha, Čeleda, Doležal, Jelínek, Částka, Pleskač

O 14 dní později jsme vyrazili k sousedu z tabulky, k týmu z Chocně. K zápasu vyrazilo sedm hráčů, včetně libera. Domácí Choceň na tom byla jen o jednoho hráče lépe. První zápas se nám nepovedl a i přes vyrovnaný začátek jsme špatně přijímali a hromadili chyby. Prohráli jsme tedy 3:0. Podobně vypadal i druhý zápas, kdy jsme prohrávali už 0:2 na sety. Provedli jsme další změny v sestavě a hra se najednou zlepšila. Se štěstím jsme vyhráli 3. set a ve čtvrtém soupeře donutili k tiebreaku. Zde jsme v těsném závěru vyhráli 15:13 a připsali si důležité 2 body.

VK Choceň - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:0 (24,20,15) a 2:3 (24,16,-24,-21,-13)

Sestava: Čeleda, Trnka, Meloun, Pleskač, Vácha, Jelínek, Kliment

Předminulý víkend 16.2. patřil havlíčkobrodské volejbalové sobotě i neděli. V sobotu se vystřídali v tělocvičně Stavební školy prvoligoví junioři s druholigovými muži. Muži se utkali s lehce posíleným Hradcem Králové, který se také pohybuje v druhé polovině tabulky. V prvním zápase jsme nedokázali najít recept na pestrou hru Hradce a prohráli celkem rychle 3:0. Druhý zápas byl daleko vyrovnanější. Točili jsme více sestavou a do hry se dostali i junioři. Bohužel jsme však ztratili poslední set v těsné koncovce a prohráli tak bez bodů 1:3.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Slavia Hradec Králové 0:3 (-23,-18,-21) a 1:3 (-30,24,-16,-23)

Sestava: Trkna, Kliment, Pleskač, Vácha, Čeleda, Jelínek, Zikmund, Jirků, Novák, Meloun

V sobotu 23. února nás čekal nejdelší výjezd v soutěži do vzdáleného Hronova. Vzhledem k situaci v tabulce bylo cílem získat proti druhému týmu z tabulky jakýkoliv bod. Do sestavy se po zranění vrátil Honza Matějka a Ondra Částka. Do Hronova tak odcestovalo alespoň devět hráčů. Tým Hronova složený ze zkušených borců a mladých ranařů v prvním zápase doslova spláchl Havlíčkův Brod. Za hodinu nebylo co řešit. I ve druhém zápase tlačili domácí na hosty kvalitním plachtícím a tvrdým skákaným podáním. Jejich téměř bezchybné hře se začal Havlíčkův Brod vyrovnávat od druhého setu. I tak to však na vítězství nestačilo a hosté jeli domů bez bodů.

VK Hronov - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:0 (11,14,18) a 3:1 (18,23,-16,22)

Sestava: Trnka, Meloun, Pleskač, Vácha, Matějka, Kliment, Částka, Jelínek, Čeleda

V dalším kole, které se odehraje 9. března tak půjde téměř o vše. Osmý Havlíčkův Brod se utká s posílenými devátými Modřany. Přijďte podpořit domácí volejbalisty v předposledních domácích zápasech!!!