Muži zahájili druhou polovinu soutěže dvěma těsnými výhrami

První zápasy v novém roce sehráli druholigoví muži na domácí půdě proti týmu z Malé Skály.

Proti poslednímu týmu z tabulky začal Havlíčkův Brod dobře a dvěma vyhranými koncovkami získal vedení 2:0. Poté však soupeř začal odvážněji útočit a hra se rázem vyrovnala. Další dva sety získal soupeř a rozhodovat se muselo v tiebreaku. V rozhodujícím setu se bojovalo o každý balon a v samotném závěru byl šťastnější Havlíčkův Brod.

Druhý zápas zahájili opět lépe domácí. První set vyzněl jasně pro Havlíčkův Brod, ale poté začal opět lépe útočit soupeř a bylo vyrovnáno. Následující dva sety odrážely hru celého dne. Pokud domácí kvalitně přijímali, byl úspěšný i útok. Naopak pokud byl útok nedůrazný, Malá Skála toho rychle využila a vytvářela na soupeře tlak. Nakonec o vítězi opět musel rozhodovat útok. Hra byla opět vyrovnaná a rozhodovat opět musel až závěr páteho setu. Z vítězství se radoval, podobně jako v prvním zápase, domácí Havlíčkův Brod.

Vzhledem k velké marodce zaslouží všichni hráči velké uznání. Oba zápasy odehráli téměř bez střídání a vyzdvihnutí patří hlavně Ondrovi Částkovi a Kubovi Doležalovi, kteří odehráli i oba zápasy za juniory a připsali si tak za sobotu 4 zápasy (vítězné). Pozitivní je i zlepšený výkon týmu na servisu, který nás v minulých zápasech trápil, resp. netrápil soupeře.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Sokol Malá Skála (22, 23, -23, -16, 13) a (14, -22, 26, -22, 13)

Sestava: náhra Standa Kliment, univerzál Tomáš Trnka, smeč Tomáš Vácha a Ondra Částka, blok Kuba Doležal, Vojta Jelínek a Honza Čeleda, libero Tomáš Pleskač