Předvánoční derby vyznělo lépe pro Žďár nad Sázavou

V sobotních posledních zápasech tohoto roku jsme přivítali druholigového souseda ze Žďáru nad Sázavou. I kvůli početné marodce byl soupeř nad naše síly a body z derby putovaly do Žďáru.

I přes absenci několika hráčů jsme chtěli v posledních zápasech před Vánoční pauzou po delší době bodovat. V mírně improvizované sestavě jsme proti kvalitnímu soupeři nezačali špatně. Ani jeden z týmů neodskočil, až na druhý set, o větší počet bodů a hra se rozhodovala v těsných koncovkách. Náš tým bohužel udělal více chyb jak na přijmu, tak v útoku a tím získal Žďár vítězství 3:0. Oba týmy však předváděly rychlý, útočný volejbal, plný obětavých zákroků v poli.

První zápas byl kvalitní pozvánku i na ten druhý. Úroveň předváděné hry ještě stoupla, i když první set domácí začali laksně. Následující sety musela opět rozhodovat vždy až koncovka. Celý zápas se bojovalo o každý balon a každý, kdo do tělocvičny Stavební školy zavítal, určitě nelitoval. Havlíčkovu Brodu se nakonec z tohoto zápasu nepodařilo těsně vytěžit body a prohrál 1:3.

Pozitivní je, že mezi opory se zapojili tři hráči do 21 let, a to Tomáš Vácha, který úspěšně zaskočil na postu univerzála, Vojta Jelínek a Kuba Doležal, kteří bránili zkušené útočníky na bloku.

Sestava: náhra Standa Kliment, účko Tomáš Vácha, smeč Tomáš Pleskač a Ondra Částka, blok Kuba Doležal, Vojta Jelínek a Honza Čeleda, libero Honza Meloun, trenér Petr Dostál.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Žďár nad Sázavou 0:3 (-24,-17,-27) a 1:3 (-18,-23,22,-25)

Na záveř nám dovolte popřát všem příznivcům a fanouškům sportu pod vysokou sítí pohodové prožití Vánočních svátku a úspěšný vstup do Nového roku!!!