Muži po souboji s vedoucím tabulky na druhém místě

V sobotu 17. listopadu jsme na domácí půdě přivítali tým z dalekého Hronova. Jednalo se o souboj o první místo v tabulce.

Tým Hronova složený z hráčů, kteří hráli národní ligu ještě než Havlíčkův Brod před téměř 10ti lety sestoupil, prokazoval od začátku své zkušenosti. I když jsme Hronov v prvním setu zatlačili, v dalších dvou setech nám prohru rychle vrátili. Čtvrtý set byla přetahovaná o každý míč a po našem vítězství rozhodoval tiebreak. V něm se nám dařilo lépe bránit soupeře a získat cenné vítězství v náš prospěch.

V druhém zápase se hra příliš nezměnila. První set jsme získali po vyrovnané hře až v dlouhé koncovce. Poté se nám dařilo na servisu i útoku a rychle jsme vedli 2:0. Početná divácká kulisa už očekávala rychlý konec zápasu. Soupeř se ale vrátil ke své bezchybné hře, pomohl si kvalitním podáním i polem a rychle bylo srovnáno na 2:2. V rozhodující sadě jsme se vzpamatovali a vyhráli i druhý zápas 3:2.

Soupeře jsme z prvního místa sesadit nedokázali a obsadili po tomto kole 2. místo.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - VK Hronov 3:2 (14,-18,-24,21,11) a 3:2 (26,16,-16,-16,10)