Muži získali cenné body na půdě pražské Pragy

Souboj týmů z kvalifikace o 2. ligu nakonec vyzněl lépe pro hostující Havlíčkův Brod. Ve vyrovnaných soubojích měl díky druhému zápasu navrh tým z Vysočiny.

První set získal až nezaslouženě Havlíčkův Brod, který v koncovce na své setboly zkazil několik servisů. Druhý set od začátku patřil domácím. Ve třetím setu se dařilo domácí trápit servisem a bránit hlavní kůl. Tím se Havlíčkův Brod dostal do vedení 2:1. Poté však Praga prostřídala, zabrala a zatlačila hosty do útlumu. Ve čtvrtém setu a tiebreaku chyběla Havlíčkovu Brodu odvaha i přesnost a zápas prohrál 2:3.

Co se nedařilo v prvním zápase, ve druhém ano. Havlíčkův Brod přešel v útoku na "bulharský" styl a kromě druhého setu to přineslo úspěch. Odvážný útok a servis dělal soupeři problémy a Havlíčkův Brod vyhrál druhý zápas 3:1.

Z Prahy tak přivezl Havlíčkův Brod cenné 4 body a stále drží první místo druholigové tabulky. Při absenci hned 3 blokařů musela naskočit do zápasu mladá dvojice blokařů Vojta Jelínek a Kuba Doležal. V obou zápasech se na smeči prostřídala trojice Tomáš Vácha, Ondra Částka a Tomáš Pleskač, podobně jako na účku Tomáš Trnka a Honza Matějka. Na náhře oba zápasy odehrál Standa Kliment a na liberu Honza Meloun. Trenérem byl tradičně Petr Dostál.

Další zápas čeká Havlíčkův Brod 3. listopadu na domácí půdě proti Chocni. Přijďte nás podpořit. Těšíme se na Vás!!!

TJ Praga - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:2 (-30, 20, -20, 15, 9) a 1:3 (-18, 21, -16, -16)