Domácí premiéra v 2. lize s plným počtem bodů

V sobotu přivítali muži obávaný tým z Turnova, který ještě minulou sezónu hrál 1. ligu. Bývalí extraligoví hráči nakonec nedorazili, ale i liberecké mládí předvádělo kvalitní volejbal.

Havlíčkův Brod začal první zápas dobře a i přes problémy na příjmu dokázal kvalitně útočit a získat nad Turnovem náskok. Ve druhém setu zase lépe útočil hostující tým a stav byl vyrovnaný. Vypadalo to, že třetí a čtvrtý set bude odrazem těch dvou předchozích a bude se rozhodovat v tiebreaku. V koncovce čtvrtého setu se však štěstí přiklonilo na domácí a z téměř prohrané koncovky získali set ve svůj prospěch.

I v druhém zápase oba týmy předváděly kvalitní útočný volejbal. Kromě druhého setu byla hra vyrovnaná a rozhodovalo se až v koncovkách. V nich měli větší vůli po vítězství hráči Havlíčkova Brodu a celý zápas vyhráli 3:0.

Havlíčkův Brod získal plný počet bodů a podobně jako ženský tým drží v tabulce 2. ligy první místo.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Zikuda Turnov 3:1 (18,-21,19,24) a 3:0 (23,16,24)

Sestava: Standa Kliment, Honza Matějka, Tomáš Trnka, Vašek Hladík, Kuba Doležal, Tomáš Vácha, Ondra Částka, Tomáš Pleskač, Vojta Jelínek, Honza Čeleda, libero Honza Meloun a trenér Petr Dostál