Muži za sebou mají úspěšnou premiéru v 2. lize

Po dlouhé době se Havlíčkův Brod opět představil v 2. národní lize mužů. Po jarní úspěšné kvalifikaci ho los přidělil do skupiny B, kde se postupně utká především se severozápadními soupeři. Prvním z nich byl tým z Malé Skály.

Do Malé Skály jsme vyrazili oslabeni o juniory hrající extraligu za Velké Meziříčí. I tak sestava devíti hráčů předvedla služný výkon a dokázala získat celkem 5 bodů.

Na začátku prvního zápasu trápil Havlíčkův Brod příjem a několik zkažených podání. Tuto smrtelnou kombinaci naštěstí doháněli hosté v útoku a obraně. Ani domácí totiž příliš dobře nepřijímali a nezvládali útočit proti dobře postavené obraně Havlíčkova Brodu. Až ve třetím setu se situace obrátila. Malá Skála hrála odvážně a od začátku zatlačila Havlíčkův Brod pod sebe. Ve čtvrtém setu se dařilo dobře podávat, kvalitně útočit a hlavně opět bránit domácí útočníky. To znamenalo výhru Havlíčkova Brodu 3:1.

Druhý zápas začali hosté vlažně a soupeř se rychle ujal vedení. Malá Skála výborně útočila a svou obětavostí v poli nedala Havlíčkovu Brodu šanci ani ve druhém setu. Ve třetím a čtvrtém setu se konečně podařilo blokovat domácí útočníky. Pestrou útočnou hrou se dostal Havlíčkův Brod zpět na koně a vyrovnal na 2:2. V tiebreaku rozhodovaly chyby domácích a rychle bylo rozhodnuto pro Havlíčkův Brod.

Oproti minulé sezóně se k týmu přidali: Vojta Jelínek, který přišel z juniorů, nahrávač Standa Kliment a blokař Karel Jirků, kteří hostují z Jihlavy.

TJ Sokol Malá Skála - TJ Jiskra Havlíčkův Brod   1:3 (-22,-21,15,-16) a 2:3 (16,15,-16,-16,-7)

Sestava: Standa Kliment, Honza Matějka, Vašek Hladík, Karel Jirků, Honza Čeleda, Tomáš Pleskač, Tomáš Vácha, Vojta Jelínek, libero Honza Meloun, trenér Petr Dostál