Havlíčkův Brod postupuje do 2. ligy!!!

Dlouho očekávaná kvalifikace konečně dospěla ke svému termínu a v sobotu 21. dubna se v tělocvičně Stavební školy utkal domácí Havlíčkův Brod s Lokomotivou České Budějovice, Pragou Praha a Sokolem Brno-Jih.

Všichni hráči byli natěšeni a bylo jasné, že nás čekají těžké zápasy, nesrovnatelné s těmi v kraji. V prvním zápase jsme se utkali s týmem Praga Praha, jediným druholigovým týmem v kvalifikaci. Zápas byl od začátku vyhecovaný a bojovalo se o každý bod. V prvním setu zvrátili na svou stranu vítězství hosté z Prahy, další dva sety vybojoval Havlíčkův Brod. V polovině 4. setu se podařila Kubovi Doležalovi delší série na podání, čímž si Havlíčkův Brod získal rozdílový náskok a zvítězil 3:1.

Ještě ten samý den se Havlíčkův Brod utkal v podvečerním utkání s týmem z Českých Budějovic. Unavený z prvního utkání, avšak povzbuzený vítězstvím, pokračoval Havlíčkův Brod ve výborném volejbale. Po vyrovnané koncovce ve druhém setu získal vedení už 2:0 a k postupu tak chyběl 1 vyhraný set. Celozápasový kolaps na podání a nervozita z možného vítězství způsobila kumulaci chyb a třetí set získala Lokomotiva. Postup byl blízko a havlíčkobrodští nastoupili do čtvrtého setu jako vyměnění. Od začátku zvýšili agresivitu a razanci na útoku, žádný balon nebyl nevybratelný a České Budějovice svou hrou zatlačili do kouta. Bylo rozhodnuto.

Po sobotních zápasech a zisku 6 bodů bylo překvapivě jasné, že Havlíčkův Brod postupuje do 2. národní ligy.

V neděli čekal Havlíčkův Brod poslední zápas proti Brnu. Zranění dvou stěžejních hráčů Havlíčkova Brodu (Vašek a Tomáš V.), únava a vidina jistého postupu byly hlavní faktory ovlivňující tento zápas. Oproti sobotním zápasům se kvalita hry obou týmů výrazně snížila. Domácí nedokázali najít dostatek sil na zlomení soupeře a po dvou prohraných koncovkách byl stav 0:2. Ve třetím setu se hra domácích zlepšila, ale bohužel se tak stalo i u hostů z Brna. Přemíra snahy vedla spíše ke křeči a třetí set tak získalo také Brno. Poslední zápas byl trochu trnem v oku jinak výborné kvalifikace, ale nic už neměnilo na tom, že Havlíčkův Brod postupuje do vyšší soutěže.

Všem hráčům, trenérům a funkcionářům děkujeme za organizaci kvalifikace a hlavně za celou sezónu!

Velký dík patří diváků a fanouškům, kteří oba dny neúnavně povzbuzovali domácí hráče. Především volejbalistky Havlíčkova Brodu vytvářely celý víkend bouřlivou atmosféru. Moc děkujeme!!!

Kompletní výsledky naleznete na webu Českého volejbalového svazu.