Muži za sebou mají polovinu sezóny

Po ukončení první poloviny sezóny krajského přeboru vám přinášíme reporty z chybějících zápasů. Po dvanácti zápasech drží Havlíčkův Brod pěkné 2. místo se ztrátou 4 bodů na první Pelhřimov. Volejbalisté ztratili pouze tři zápasy, z toho dva právě s Pelhřimovem a jeden s třetími Štoky.

TJ Sokol Štoky - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 2:3 (-25,17,-21,23,-7) a 3:0 (21,21,22)

V sobotu 12. listopadu nás čekal zápas ve Štokách. Štoky jsou na domácí půdě velmi těžkým soupeřem, ale po dobrém výkonu s Jihlavou jsme chtěli navázat na dvě vítězství.

První zápas jsme začali odvážně a získali v prvním setu mírný náskok. Soupeř však brzy přešel na svou klasickou, bezchybnou hru a muselo se tak rozhodovat až v koncovce, kterou jsme naštěstí získali na svou stranu. Další set vyzníval od začátku pro domácí Štoky a bylo rychle srovnáno. V dalších dvou setech se dařilo oběma týmům dobře ztrátovat a rozhodovat se tak muselo až v koncovkách. Po jednom setu získaly oba týmy a rozhodoval tiebreak. Havlíčkův Brod na soupeře více tlačil a zkrácenou hru tak ovládl.

Na palubovce Štoků se nám podařilo vyhrát téměř po třech letech. Tento fakt nás uspokojil natolik, že jsme věřili v jednoduché vítězství v druhém zápase. Opak byl pravdou. Naše hra byla natolik opatrná, že Štoky bez problémů skládaly jeden balon za druhým. I přes celkem kvalitní vlastní útok jsme především na servisu byli příliš opatrní. Štokům se vždy podařilo několik našich útoků ubránit a získat tak v každém setu potřebný náskok. Druhý zápas jsme tak lehce ztratili 0:3.

TJ Spartak Pelhřimov - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:0 (21,19,24) a 3:1 (-21,25,22,15)

V neděli 20. listopadu jsme vyrazili k odpoledním zápasům v rámci předehrávky posledního letošního kola. Vzhledem k přesunutí termínu jsme očekávali, že Pelhřimov nastoupí v kompletní sestavě (tři hráči zároveň působí jako rozhodčí a zápasy se jim tak kryjí s rozhodováním). To se také potvrdilo.

Už při rozsmečování bylo patrné, že se jedná o dva přední týmy soutěže. Vstup do zápasu vyšel lépe domácímu Pelhřimovu. Soupeř lépe přihrával, což umožnilo útočníkům tvrdě útočit. My jsme si naopak nebyli schopni poradit se soupeřovou plachtou a většinou jsme útočili z vysokých nahrávek do plné obrany. Hůře se kombinovalo a soupeř získal první dva sety celkem bez problémů. Ve třetím setu jsme více riskovali na servisu, což neslo ovoce. Již ztracenou koncovku jsme dotáhli až do dramatu, avšak šťastnější zde byl Pelhřimov a připsal si výhru 3:0.

Naše taktika pro druhý zápas byla jasná. Zlepšit příjem a odvážně podávat i útočit a zatlačit tak soupeře dále od sítě. Servis se nám celkem dařil a dělal soupeři problémy, avšak příjem nebyl stále kvalitní. I přes vyhraný první set získával postupně soupeř navrh a v dalších setech si vždy dokázal udělat náskok a sety vyhrát. I druhý důležitý zápas jsem tak prohráli a odjeli z Pelhřimova bez bodu.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Sokol Okrouhlice 3:0 (18,10,20) a 3:1 (20,-18,19,19)

Poslední letošní zápas jsme odehráli na domácí půdě s rivalem a zároveň tréninkovým partnerem, týmem Okrouhlice. Zápasy se odehrály v tělocvičně Stavební školy, kde oba týmy působí.

První zápas byl odehrán celkem rychle a jednoznačně. Havlíčkův Brod tlačil na soupeře spolehlivým a tvrdým útokem i podáním. Krajní hráči Okrouhlice špatně ztrátovali v každém setu a Havlíčkův Brod rychle získával velký náskok.

Druhý zápas byl více vyrovnaný díky lepšímu příjmu Okrouhlice a možnosti častěji útočit středem. Zde byl především Vráťa Toman nekompromisní. I přes to se Okrouhlici podařilo získat pouze druhý set a prohrála 1:3.