TJ Jiskra Havlíčkův Brod - SK Jihlava

V dalším kole krajského přeboru mužů jsme přivítali rivaly z Jihlavy. Po papírově slabších soupeřích z úvodu sezóny, byl nařadě tým, který v minulé sezóně skončil před námi. Nechtěli jsme nechat nic náhodě a nastoupili téměř kompletní, s dvanácti osobami v zápisu. Zápasy s Jihlavou jsou o to více zajímavější, protože v kádru se nachází hned několik hráčů, kteří v nedávné minulosti působili v Havlíčkově Brodě - Standa Kliment, Honza Veselý a Honza Kovářů.

Do prvního zápasu jsme nastoupili v nejzkušenější sestavě, co asi máme k dispozici. Na smeči nastoupili Tomášové Trnka a Pleskač, na nahrávce Michal Hromádko, křížem s Honzou Matějkou, na bloku děsili soupeře svými výskoky Vašek Hladík a Tomáš Janoušek a v moderním pojetí volejbalu obstarávala příjem a zobání balonů v poli dvojice liber, Honza Meloun a Standa Ondráček.

Začátek utkání byl nervózní z obou stran a týmy se střídaly v tom, kdo udělá více chyb na podání. Oba týmy se snažily riskovat servis a donutit tak soupeře v malé tělocvičně k přímým chybám na příjmu. Úspěšnější v tom byl domácí tým, který paradoxně nejvíce škodil plachtou blokaře Janouška. Novinkou v našem týmu je ovšem také skákaný servis Vaška Hladíka, kterému výborně sekundovali i ostatní hráči se skákaným podáním. Výsledkem tak byl neustálý tlak na tým Jihlavy na příjmu a následném jejich útoku. V kombinaci s precizním přijmem, perfektní nahrávkou a tvrdým útokem Havlíčkova Brodu po vlastním přijmu, bylo získání dostatečného náskoku ve všech třech setech prvního zápasu a získání vítězství 3:0 za šedesát minut.

Sestava Havlíčkova Brodu byla před druhým zápasem mírně pozměněna. Tomáše Trnku vystřídal Lukáš Musílek a do hry se místo Tomáše Janouška dostal i Honza Čeleda. Jinak se však průběh, ani hra příliš nezměnila. Jihlava si sice lépe poradila se servisem a lépe útočila, avšak naše obrana tomuto tlaku odolala. Na hlavním kůle bylo těžké projít přes vysoký blok krajního hráče a blokařů. Zadní hráči v poli si také dokázali poradit buď s přímou ránou do postavení, nebo se zkrácenými balony. To umožnilo nahrávači Michalovi Hromádkovi trhat obranu hostů bodovými balony, ze kterých byli prakticky všichni útočící hráči většinou úspěšní.

I druhý zápas se nám proto podařilo získat 3:0 a osamostatnit se tak na prvním místě tabulky. Výkony všech hráčů se podařilo zkloubit do nejlepšího výkonu sezóny a doufejme, že se nám takto bude dařit i nadále. Již v sobotu 12. 11. vyrážíme do nedalekých Štoků. Vyzdvihnout bychom měli výkon Vaška Hladíka, který si šel za vítěstvím ve všech herních činnostech. Výborně mu však sekundovali všichni smečaři - Tomáš Trnka, Tomáš Pleskač, Honza Matějka na účku a Lukáš Musílek. Nebylo by tomu tak bez zlepšené a výborné nahrávky Michala Hromádka, který mohl využít stabilního přijmu obou liber a smečařů. Blokaři Tomáš Janoušek s Honzou Čeledou naháněli strach jak na síti, tak při podání a takových es si asi dlouho nepamatují.

Zapomenout nemůžeme ani na lavičku, která prakticky celou dobu povzbuzovala z rozcvičovacího prostoru. Vše výše zmíněné kočíroval z trenérské pozice Petr Dostál, který si po příchodu zpět do Havlíčkova Brodu užívá nejdelší vítězné série za poslední dobu.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - SK Jihlava 3:0 (18,20,15) a 3:0 (20,21,13)

Sestava: Hromádko, Matějka, Hladík, Janoušek, Trnka, Pleskač, Musílek, Čeleda, Pospíchal, Nguyen, libero Meloun, Ondráček, trenér Dostál 

 

Pro psaní komentářů se přihlašte
02 logo ford 03 logo metro 01 logo Atelier plenkybobanek.cz
HB Kraj Vysočina logo HVP  ACO
Go to top