Kadetky sehrály dva těžké zápasy s Jihlavou

TJ Jiskra Havlíčkův Brod A - ŠSK Demlova Jihlava B 3:2 (19,19,-17,-23,9)  a 2:3 (22,-12,-19,12,-11)

Kadetky  v sobotu 21.10.2017 odehrály dva vyrovnané zápasy s Jihlavskou Demlovkou. O vyrovnanosti svědčí i poměr míčů 197:197. Každý zápas  trval dvě hodiny.

Do tělocvičny OAHŠ přijely soupeřky Jihlavské Demlovky a již při rozcvičení bylo patrno, že to nebudeme mít jednoduché. Sice jsme v prvním zápase vedly již 2:0 na sety, ale potom se soupeřky obranou na síti a velmi dobrým polem začaly prosazovat, a srovnaly na 2:2. V rozhodujícím setu jsme měli více štěstí a vyhráli.

V druhém zápase se obě družstva střídala ve vedení. V pátém setu jsme začali velmi dobře, ale po několik nevynucených chybách se dostaly soupeřky z Jihlavy do vedení, a to si již udržely až do konce zápasu.

Oba zápasy musela nahrávat Lenka Prchalová (mladší žákyně) , protože se ve čtvrtek zranila Anička, a Terka byla nemocná. Hráčky na lavičce, zatím nedosahují takové úrovně, aby mohly nastupovat v základu. Střídala Terka Bencová a na podání Vendy Kárníková. V druhém zápase střídala Eliška Čumplová Lenku. O vývoji obou zápasu rozhodlo zranění Aničky Chládkové, která by nahrávala asi jistěji, a lépe vyřešila některé herní situace. Ovšem Lenka odehrála na postu nahrávačky, velice povedený dvojzápas. Určitě jsme očekávali, že mužem soupeřky přitlačit podáním, ale až na výjimek se nám podání nedařilo.

Sestava: Lenka a Hanka Prchalovi, Míša Jechová, Katka Řehořová (hostování Přerov), Tereza Bencová, Naty Arbolovská, Bára Syrovátková, Vendy Kárníková, Áďa Havlíčková, Kiki Švarová, Naty Sommerová.