Junioři zahájili další ročník 1. ligy parádně!

Už v sobotu 16. září začala pro brodské juniory další sezóna v 1. lize juniorů. Tentokrát jsou v druhé nejvyšší soutěži 4 skupiny a Havlíčkův Brod bude bojovat ve skupině C. V prvním kole junioři vyrazili do České Třebové, která má v 1. lize hned dva týmy.

Čekalo se, že začátek sezóny bude nervózní s velkým počtem chyb, ale opak byl pravdou. Bez větších problémů se nám dařilo přihrávat a především v útoku jsme soupeře značně převyšovali. První zápas jsme proto zvládli bez větších problémů a do hry jsme postupně zapojili všechny hráče.

Po krátké pauze jsme nastoupili k druhému zápasu. První set jsme hráli opět bez chyb s patřičnou razancí na útoku. Ve druhém setu jsme však díky ztrátě koncentrace začali kumulovat chybu za chybou a rázem jsme v půlce setu prohrávali o 5 bodů. Znervózněli jsme a nedařilo se nic. V závěru setu jsme si pomohli kvalitním servisem a zlepšenou obranou a nakonec set zvládli otočit v náš prospěch. Třetí set byl podobný tomu druhému. Zbytečné chyby, nepřesná hra a odvaha soupeře znamenala opět vedení pro Českou Třebovou až do druhého technického timeoutu. Nikdo však nechtěl soupeři set nechat. Opět jsme se soustředili na každý balon a koncovku proměnili ve vítězný set. Klukům patří pochvala za zisk úvodních dvou výher.

TJ Sokol Česká Třebová - TJ Jiskra Havlíčkův Brod  0:3 (-14,-20,-15) a 0:3 (-13,-23,-23)

Sestava 1. zápas: Novák (náhra), Doležal (účko), Pešek a Částka (smeč), Zikmund a Žáček (blok), Firon (libero), Jelínek (blok)

Sestava 2. zápas: Novák (náhra), Firon (účko), Pešek a Částka (smeč), Jelínek a Doležal (blok), Zikmund a Žáček (blok)

Naposledy změněno středa, 20 září 2017 10:35