TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Slavia Liberec

Trochu netradičně sehráli junioři své další zápasy v neděli. V tělocvičně stavební školy jsme přivítali tým ze vzdáleného Liberce, který si v dosavadním průběhu soutěže počínal nejlépe a vede naší skupinu 1. ligy.

Kromě blokaře Richarda Žáčka, který bojoval v českém poháru žáků, jsme byli kompletní. Hlavními útočnými silami byli na kůlech Jirka Pešek s Tomášem Váchou, na účku nastoupil Pepa Firon, pod vedením Martina Pospíchala na nahrávce. Na bloku nastoupil Kuba Doležal s Lukášem Zikmundem. V záloze čekali Ondra Částka s Petrem Novákem.

Od prvních balonů bylo jasné, proč je tým ze severu na prvním místě tabulky. Po Svitavách, které nás přehrály těsně v tiebreaku, jsme opět narazili na velmi dobře útočící tým. Avšak i naše útočná síla je veliká, proto byly průběhy setů v prvním zápase vyrovnané. Začátky setů vyznívaly vždy lépe pro domácí, ale bohužel vždy v polovině setu se hra začala obracet a Liberec především díky tvrdému skákanému servisu a taktické plachtě hru otočil. I přes prostřídávání se nepodařilo nástupy hostů zastavit a všechny tři sety jsme ztratili v koncovkách.

Na druhý zápas se posunul Pepa Fironů na post Libera, Jirka Pešek na univerzála a na smeč nastoupil Ondra Částka. Liberec nastoupil do druhého zápasu výrazně lépe a první set skončil debaklem. Pro další průběh zápasu se vyměnil Ondra Částka s Jirkou Peškem na postu univerzála a hra Havlíčkova Brodu se zlepšila. Pepa Firon výrazně pomohl na přijmu a ve hře v poli, což napomohlo úřadování v útoku všech tří smečařů. Druhý set jsme bohužel ještě ztratili v koncovce, ale třetí už byl plně v naší režii. Čtvrtý set byl pravděpodobně obrazem celého dne. Tvrdé útoky z obou stran byly příležitostně zastavovány dobře postavenými bloky, či výbornými zákroky v poli a hrál se poměrně kvalitní volejbal. Před koncovkou se však podařilo Liberci získat díky chybám Brodu mírný náskok, což bylo rozhodující. I přes dotažení se na soupeře v samotném závěru se nepodařilo zkušenější Liberec přehrát a zápas jsme prohráli 3:1.

Pozitivní je útočná síla smečařů a zlepšující se hra v poli i na bloku. Jsme schopni tlačit na soupeře podáním, ale dalo by se zapracovat na stabilnějším přijmu, což by umožňovalo pestřejší hru v útoku.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Slavia Liberec 0:3 (-22,-24,-22) a 1:3 (-12,-21,14,-24)

Sestava: Pospíchal, Firon, Vácha, Pešek, Částka, Doležal, Zikmund, Novák

Naposledy změněno úterý, 08 listopad 2016 18:39